Straipsniai

Atsinaujinantys energijos šaltiniai

Atsinaujinantys energijos šaltiniai

Atsinaujinantys energijos šaltiniai

Tai alternatyva kuria galite naudotis ir Jūs!

 

Ar jūs norite nemokamos elektros?

Isirenkite saulės elektrinę ir galėsite naudotis nemokama saulės elektra.

Lietuvoje iš  vieno instaliuoto kilovato saulės elektrinės galima išgauti apie 1000 kwh per metus.

 

Kiek kilovatų galios saulės elektrinės reikia vidutiniam Lietuvos namų ūkiui?

Vidutiniškai didžioji Lietuvos gyventojų dalis savo namams su naudoja per metus 5000 kilovatvalandžių.

Vadinasi pakanka 5 kilovatų saulės elekjtrinės.

 

Ar galima šildyti namus su saulės elektrinėm?

Taip galima šildyti namus naudojant saulės elektrinių pagamintą elektros energiją.

Namų šildymui reiktų naudoti ne elektrinius tenus, o šilumos siurblius, nes jie šyido kur kas efektyviau, naudoja tris kartus mažiau elektros.

Saulės energija tai yra atsinaujinantys energijos šaltiniai, todėl neteršia gamtos, naudodami saulės ir vėjo energiją prisidedame prie švaresnės gamtos.

   Namų ūkio kaštų dalis tenkanti vandens ir būsto šildymui nuolat auga, tai verčia ieškoti alternatyvių energijos gamybos šaltinių. Vis dažniau prisimenama galimybė panaudoti gamtos išteklius. Kalbant apie šiuos išteklius galvoje turima ne kas kita kaip atsinaujinantys energijos šaltiniai – saulė, vėjas, vanduo.

Kodėl atsinaujinantys energijos šaltiniai yra svarbu?

   Didžioji dalis atsinaujinančios energijos sudaryta tiesiogiai arba netiesiogiai iš saulės. Saulės šviesa, arba saulės energija, gali būti panaudojama tiesiogiai apšildant ar apšviečiant namus ir kitus pastatus, generuoti elektros energija, saulės vėsinimui ir įvairioms komerciniam ar industriniam panaudojimui.
   Ilgamečių stebėjimų duomenimis vidutinis metinis spinduliavimo kiekis Lietuvoje siekia 1000 kWh/m², pajūrio regione ir daugiau. Šis kiekis yra nedaug mažesnis nei Vidurio Europoje, kur saulės kolektoriai naudojami karšto vandens gamybai bei būsto šildymui gyvenamuosiuose namuose ir pramoniniuose objektuose.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai

 
   Naudojant saulės energiją, žiemą vandenį vis tiek reikės papildomai šildyti, tačiau sutaupoma nemažai išteklių, nes pakelti vandens temperatūrą nuo 5°C (pradinė vandens temperatūra) iki 30°C irgi reikalinga energija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *