Kaip teisingai atlikti techninį aptarnavimą šilumos siurbliui patiems: šį klausimą užduoda dažnas, todėl padėsime šiuo klausimu.
Kodėl yra toks svarbus techninis aptarnavimas ir tai, jog jį turi atlikti sertifikuota įmonė?
Vis dažniau ivykus draudiminiui įvikiui, reikalaujami techninių profilaktikų dokumentai, tikrinama ar buvo atliekami laiku aptarnavimai.
Pradžiai pradėkite nuo mazgų katilinėje patikrinimo – Kaip teisingai atlikti techninį aptarnavimą šilumos siurbliui
Išvalyti grubaus valymo filtrus;
Patikrinti ar nėra freono dujų nuotėkio, ar neapsitepalavę varinių vamzdelių jungtys;
Sutikrinti, ar nekaista vidinio bloko kabelių kontaktai, jungtys, ar nepasvilę ir neapsioksidavę;
Patikrinti ar nėra šildymo sistemoje klaidžiojančių srautų, ypač radiatorinėse ir mišriose sistemose;
Patikrinkite šildymo sistemos slėgį, jeigu per mažas papildykite;
Patikrinkite, ar išsiplėtimo indo slėgis sureguliuotas teisingai;
Esant reikalui, nuorinti radiatorius, šildomas grindis;
Laukinio bloko patikra:
Kiekvienais metais nuplauti laukinį šilumos siurblio bloką, garintuvą;
Patikrinti elektros kabelių stovį, kontaktus;
Patikrinti galimas freono prasiskverbimo vietas ties užveržimais;
Ar nekliba tvirtinimo konstrukcija;
Paleidimas po patikros ir valymo darbų:
Visų ventilių rankenėlės turi stovėti tokioje padėtyje, kaip stovėjo įrenginio veikimo metu iki tol;
Svarbu sutikrinti nustatymo parametrus, lauko kreivę, boilerio ruošimo temperatūrą, ar teisingai nustatyta padavimo temperatūra;
Rekomendacijos:
Naudokite magnetinius filtrus, taip padės sutaupyti laiko dažnam valymui, o šilumos siurblys dirbs efektyviau;
Jeigu valote filtrus kas keletą savaičių, o jis vis purvinas, vadinasi reikalingas sistemos praplovimas, užpildymas distiliatu, arba inhibitoriais;
Nuotraukose matome kaip atrodo užsiteršę filtrai, visa tai turi įtakos siurblio veikimui, garantijai;
Kaip teisingai atlikti techninį aptarnavimą šilumos siurbliui:
1. Reguliari priežiūra, techninis aptarnavimas, profilaktika
Reguliari šilumos siurblio priežiūra techninis aptarnavimas, pilna sistemos profilaktika yra svarbi norint užtikrinti, kad įrenginys veiktų efektyviai. Bent vieną kartą prieš šildymo sezoną išvalykite filtrus, kad būtų užtikrintas reikiamas termofikato, vandens srautas. Taip pat reikia patikrinti sistemos slėgį, ir ar nėra vandens prasiskverbimo, varvėjimo.
2. Nuorinti radiatorius, šildomas grindis
Kaip nuorinti radiatorius? Pakelkite sistemoje slėgį, kad nebūtu mažiau 2 bar. ir tuomet paeiliui išleidinėkite iš radiatorių orą, kai susilpnėja išeinančio oro srautas, pakelkite termofikato slėgį vėl, tuomet orinkite radiatorius toliau kol neliks visuose radiatoriuose oro. Šildomų grindų išorinimas yra kur kas sudėtingesnis procesas, dažniausiai be specialisto su reikiama įranga neapsieisite, rekomenduoju užsakyti techninės profilaktikos paslaugą.
3. Pasitikrinkite grubaus valymo filtrus
Filtrai privalo būti valomi prieš kiekvieną šildymo sezoną, jeigu filtras smarkiai užterštas, valymą reikia kartoti kas savaitę, tol kol bus švarus, jeigu tai nepadeda, kreipkitės dėl sistemos praplovimo.
4. Palaikykite švarų šilumos siurblio laukinį bloką
Šilumos siurblių oras vanduo laukiniai blokai į garintuvą, radiatorių pritraukia dulkių, lapų ir tt. Todėl reikia juos plauti valyti prieš kiekvieną šildymo sezoną. Galite pas mus užsakyti šią paslaugą, ji vadinasi techninis aptarnavimas
5. Patikrinkite ar nėra freono pratekėjimo
Freono dujų pratekėjimas yra ganėtinai dažnas reiškinys, dėl to taipogi padidėja elektros suvartojimas šildymui. Dujų prasiskverbimą pamatyti plika akimi yra neįmanoma, bet yra būdu kaip tai nustatyti be specialios įrangos, tai ant varinių vamzdelių jungčių galima pastebėti padrėkusias vietas, tai prasiskverbęs tepalas kartu su dujomis, bet ne visada tai yra įrodymas. Jeigu kyla įtarimas, kreipkitės padėsime išspręsti šią problemą.
6. Patikrinkite ar geras kabelių kontaktas
Kabelių kontakto nebuvimas yra dažnas reiškinys. Kaistant kabeliams, jungtims susvyla kabelių izoliacija, šilumos siurblys sustoja, atsijungia, bet ne visada, būna kad ir sugenda nepataisomai, todėl svarbu tikrinti kontaktus. Nudegusius kabelių galus būtina nukirpti ir iš naujo sujungti, jeigu degimas stiprus, rekomenduojama kviesti specialistus, nes priežastys gali būti įvairios.
7. Šilumos siurblio programavimas, parametrų nustatymai yra labai svarbu, jog dirbtų efektyviai
Parametrų nustatymas, suprogramavimas yra svarbus ir ganėtinai sudėtingas darbas, nes reikia parinkti temperatūras pagal pastato varžą, radiatorius ar grindis, gyventojų skaičių ir įpročius, todėl patiems tai atlikti yra labai sudėtinga, rekomenduojama kviesti meistrus.
Naudojant magnetinius filtrus šildymo sistemoje išvengsite dažno jų valymo, termofikatas bus švaresnis, nes pašalinamos ištirpusio metalo dalelės, nuosėdos
Susisiekite su mumis:
UAB Švari energija Ateities pl. 2B, Kaunas +370 667 77377 info@svarienergija.lt
https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_svari_energija/