Kodėl saulės elektrinės žiemą elektros generuoja mažiau?
Pamėginsim atsakyti į klausymą kaip veikia saulės elektrinės žiemą šiame straipsnyje.
Saulės elektrinės žiemą veikia, bet dėl apsiniaukusių orų, elektrinės veikia silpniau.
Rudenį saulės intensyvumas smarkiai mažėja, nes dienos trumpėja, o saulė pakyla vis žemiau.
Lapkritis saulės elektrinėms jau yra nebepalankus, elektros generacija smarkiai sumažėja, nes dangus debesuotas.
Gruodį saulėtų dienų turime itin retai, todėl saulės elektrinės per dieną gali sugeneruoti labai nedidelį kiekį kilovatvalandžių.
Sausį orai smarkiai atvėsta, nukritus oro temperatūrai žemiau -10C saulė pradeda šviesti, o elektrinės gaminti elektros energiją.
Vasario antroje pusėje esant palankiam orui saulės intensyvumas yra vis didesnis, o elektrinės generuoja vis daugiau.
Kovo mėnuo yra net labai palankus saulės elektrinėms, jei orai nedebesuoti elektrinės dirba labai puikiai, nes oras dar vėsus, o saulė šviečia jau ilgiau.
Esant vėsiam orui saulės elektrinės generuoja geriau negu karštą vasaros dieną.
Kovo mėnesio sugeneruotas kilovatvalandžių kiekis gali būti netgi didesnis nei balandį ar gegužę.
Koks saulės elektrinių kampas yra efektyviausias?
Kokiu kampu montuoti saulės elektrinės foto modulius (saulės baterijas), jog veiktų efektyviau žiemą ir vasaros sezonais?
Elektrinės foto modulių montavimo kampas neretai kelia daug diskusijų:
Kaip veikia saulės elektrinės žiemą ir ką daryti, kad jos veiktų efektyviau?
15 laipsnių kampas yra labiau vasarinis, nes gera generacija vyksta iki rudens.
35 kampas jau yra neblogai, bet jis turi tam tikrų trūkumų, nors ir skaitomas geriausias kampas Lietuvos sąlygomis.
40 – 50 kampas skirtas labiau rudeniniams orams, žiemą toks kampas esant saulei leis generuoti daugiau.
Statesnis kampas turi privalumų kiek vasarą tiek žiemą, vasarą mažiau kaupiasi dulkės, geriau nuplaus jas lietus, o žiemą mažiau laikysis sniegas.
Todėl saulės elektrinių montavimas 40 ar 45 laipsnių kampu yra tikrai neblogas pasirinkimas, pamėginkite ir nenusivilsite.
Ar verta saulės elektrines valyti žiemą nuo sniego?
Kaip galvojate kaip veikia saulės elektrinės žiemą apsnigtos?
Apsnigti moduliai beveik negeneruoja net ir stipriai šviečiant saulei.
Todėl dažnam kyla noras nuvalyti sniegą nuo saulės modulių, tai daryti galima, tik reikia įsivertinti ar saugu ir ar verta.
Rizikuoti sveikata valant modulius neverta, nes juos nuvalę, generacija padidės, bet kiekis kwh nebus toks didelis, o rizika didelė.
Sekite visas naujienas mūsų Facebook puslapyje
Sekite visas naujienas mūsų Instagram paskyroje.
Saulės elektrinės
arba fotovoltinės elektrinės, yra moderni ir aplinkai draugiška technologija, kuri naudoja saulės spindulių energiją gaminti elektros energiją. Jos efektyvumas gali skirtis priklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų, todėl svarbu suprasti, kaip šios elektrinės veikia skirtingais metų laikais.
Vasaros metu:
Vasarą saulės elektrinės veikia ypatingai efektyviai dėl ilgų dienos šviesos valandų ir gausios saulės energijos. Šviesos intensyvumas yra didžiausias, o tai leidžia fotovoltiniams moduliams generuoti didžiausią galimą energijos kiekį. Taip pat svarbu, kad temperatūra būtų ne per aukšta, nes fotovoltiniai moduliai gali efektyviau veikti šiek tiek atšalusiuose sąlygose.
Vasaros metu saulės elektrinės taip pat gali būti efektyviai pritaikytos dirbtiniam šviesos intensyvumui ir temperatūrai. Kai dienos ilgos ir saulė šviečia intensyviai, elektrinė gali gauti didelį energijos kiekį, kurį galima saugoti arba panaudoti tuo metu.
Žiemos metu:
Žiemos metu saulės elektrinės susiduria su iššūkiais, nes dienos yra trumpesnės ir saulės kampas mažesnis, taip sumažinant šviesos intensyvumą. Tai gali paveikti fotovoltinių modulių veikimą, mažinant elektros energijos gamybą.
Norint optimizuoti saulės elektrinės veikimą žiemą, daugelis sistemos savininkų naudoja pažangias technologijas ir monitoringo sistemas. Šios sistemos gali automatiškai reguliuoti fotovoltinius modulius, kad būtų maksimaliai panaudojama saulės energija, net ir ribotomis šviesos sąlygomis.
Be to, žiemą yra svarbu atkreipti dėmesį į nuotolinio šildymo sistemą, kuri padeda išlaikyti fotovoltinių modulių efektyvumą pašalinant ledą ar sniegą ant jų paviršiaus.
Svarbu paminėti, kad šiuolaikinės saulės elektrinės yra vis labiau pritaikomos prie skirtingų klimato sąlygų ir yra suprojektuotos taip, kad efektyviai dirbtų ne tik palankiomis, bet ir nepalankiomis sąlygomis. Tai yra svarbus žingsnis link tvarios energetikos ateities, kurioje saulės energija gali tapti svarbia energijos tiekimo dalimi, neatsižvelgiant į metų laiką.