Straipsniai

Kokį šilumos siurblį pasirinkti

Kokį šilumos siurblį pasirinkti
Kokį šilumos siurblį pasirinkti

Kaip teisingai pasirinkti šilumos siurblį?

Renkantis šilumos siurblį, klientai dažnai susiduria su daug įvairiausių klausimų. Kokį gamintoją pasirinkti, kokį šilumos siurblį pasirinkti? integruotas modelis ar su atskirai pastatomu vandens šildytuvu? Tačiau, dažniausias klausimas – kokios galios siurblys reikalingas mano namui. 

Renkant tinkamą galią, bene svarbiausi yra šie trys dėmenys:

— BENDRAS NAMO PLOTAS;

— NAMO ŠILUMINĖ KLASĖ;

— GRINDINIS ŠILDYMAS AR RADIATORIAI.

Žinoma, konsultuodami ir rinkdami šilumos siurblio galią, klausiame ir daugiau dalykų, tokių kaip lubų aukštis, vitrininių langų skaičius, radiatorių tipas ir pan.

Turėdami tokią informaciją, galime rekomenduoti tinkamą galią. Na, o kad Jūsų paieškos būtų paprastesnės, pateikiame informaciją, kokia yra tinkama šilumos siurblio galia pagal namo plotą, tačiau prieš perkant visuomet pasikonsultuokite su specialistu, kokį šilumos siurblį pasirinkti.

Mūsų šilumos siurblių katalogas →

Kaip teisingai parinkti siurblio galią?

Namo plotas Rekomenduojama šilumos siurblio galia
Namo plotas 80 m2- 120m2 6 kW
Namo plotas 120 m2-170 m2 8 kW
Namo plotas 170 m2-250 m2 12 kW
Namo plotas 250 m2-400 m2 16 kW

 

Šilumos siurbliai

vienas iš moderniausių sprendimų namuose ar komercinėje aplinkoje leidžiančių taupiai generuoti šilumos energiją natūralių gamtos resursų, t.y. oro, vandens, ir giluminės šilumos.

Sąlyginai nauja technologija, per pastaruosius metus šilumos siurbliai pradėjo sparčiai populiarėti kaip rimta alternatyva įvairiems kietojo kuro ir dujiniams šildytuvams.

Itin paprastas valdymas, kompaktiškos sistemos dimensijos, mažesni generuojamos energijos kaštai – tik keletas privalumų kuriuos toks įrenginys suteikia vartotojui. Kokį šilumos siurblį pasirinkti nuspręskite atsakingai.

UAB „Švari Energija“ specializuojasi patikimų ir ilgaamžių šilumos siurblių iš žinomiausių pasaulio gamintojų prekyboje bei montavime. Tokios sistemos įgyvendinimas – atsakingas darbas, reikalaujantis daug techninių žinių ir patirties, todėl šį darbą reikėtų patikėti ekspertams.

 

Šilumos siurbliai oras–oras

 veikimo principas toksai pats kaip ir oras -vanduo šilumos siurblių, skirtumas toks jog šilumą atiduoda į patalpas per fankoilą, ir instalioacija yra paprastesnė.

Priklausomai nuo pasirinkto siurblio modelio galingumo, kai kurie įrenginiai gali sėkmingai šildyti patalpą net už lango esant -30 laipsnių šalčiui, taigi ši sistema tarnaus net ir atšiauriausiomis sąlygomis.

Kokio galingumo įrenginys bus reikalingas priklausys nuo individualių pastato poreikių: jau jame esančių šildymo įrenginių, langų orientacijos ir dydžio bei pastato šiluminių nuostolių.

Kitas svarbus šios sistemos privalumas – tai, jog ji gali atlikti ne tik šildymo, tačiau ir patalpų vėsinimo funkciją.

 

Šilumos siurbliai oras–vanduo

Šilumos siurblių oras–vanduo veikimo principas, laukinis blokas šildo freoną perduodamas jį vidiniui blokui į šilumokaitį, kur ivyksta šiluminiai mainai, iš freono šiluma yra perduodama termofikatui.

Pagrindinis tokios sistemos privalumas yra tai, jog pastato šildymui naudoja apie tris kartus mažiau elektros energijos, patogus valdymas. 

Vis dažniau oras-vanduo šilumos siurbliai keičia tradicines kieto kuro ar dujų katilines. Dėl universalumo, šią sistemą iš esmės galima įrengti bet kokiame gyvenamajame ar komercinės paskirties pastate.

Verta paminėti ir tai, jog tokio tipo siurblys paprastai naudojamas ne tik patalpų šildymui, tačiau ir karšto vandens ruošimui.

 

Kaip veikia Geoterminiai šilumos siurbliai?

Tokio tipo šilumos siurbliai  šildo panaudodami gręžinio, grunto šiluminę energiją.

Gręžinio temperatūra yra gan stabili ir pastovi,  kas užtikrina didelį šilumos siurblio efektyvumą.

Šiluma iš požeminių sluoksnių gali būti imama šiais būdais:

Horizontalūs kolektoriai:  variantas kuriam bus reikalingas nemažas žemės plotas. Tokios sistemos vamzdžius būtina įrengti bent 1,5 m gylyje ir tarp kiekvieno iš jų palikti bent 0,5 m tarpus norint užtikrinti maksimalų sistemos efektyvumą.

Vertikalūs kolektoriai: alternatyva tokiu atveju jeigu projekte nėra pakankamai laisvo žemės ploto horizontaliam kolektoriui įrengti. Vamzdyną taip pat reikės įrenginėti giliau.

Gręžinio kolektorius: toks sprendimas pasirenkamas jeigu projekte nėra pakankamai vietos horizontaliam ar vertikaliam kolektoriaus variantui ar šiems variantams netinka pats reljefas. Šiuo atveju pagrindinį darbą atliks U formos vamzdis pripildytas specialiu šilumą surenkančiu skysčiu, propilenglikoliu, kuris bus į leidžiamas į maždaug 70 m gylį.

 

Kaip pasirinkti galingumą?

Vienas iš pagrindinių kriterijų šilumos siurbliui – sistemos galingumas. Kuo didesnis pastato plotas ir senesnė jo statyba, tuo reikės galingesnio siurblio.

Tinkamos galios variantą pagal projektą gali padėti rasti tą išmanantys specialistai.

Koks reikalingas Biudžetas?

Svarbus žinoti, nusimatyti kokį biudžetą galite skirti būsimam projektui.

Mūsų specialistai visuomet atisižvelgia į kliento galimybes, jo projekto specifikacijas ir randa geriausią oras-oras, oras-vanduo ar geoterminio šilumos siurblio variantą kurį taip pat ir tinkamai įrengia.

 

Koks yra įrenginio valdymas?

Praktiškai visi šilumos siurbliai šiais laikais turi integruotas išmaniąsias sistemas, kas žymiai supaprastina jų valdymą.

Kaip pavyzdys, jos leidžia ne tik įjungti ar išjungti įrenginį nuotoliniu būdu, tačiau kartu realiu laiku stebėti visos sistemos darbą, pastebėti sutrikimus, atlikti kitas funkcijas.

Jei norite maksimalaus patogumo šildymo sistemos valdyme, verta rinktis būtent tokius siurblius.

Kokio gamintojo siurblius rinktis?

Norint, jog sistema tarnautų tinkamai ir ilgus metus į priekį, svarbu pasirinkti patikimo ir pasaulyje pripažinto gamintojo įrenginį.

Prekiaujame tik tų gamintojų sistemomis kuriomis visiškai pasitikime ir galime drąsiai rekomenduoti savo klientams. Tai būtų: Daikin, Hitachi, Alpha, Cooper, NIBE .

 

Kokios yra garantijos siurbliams?

Įsirengiant tokio tipo sistemą garantija ir techninis aptarnavimas yra labai svarbu, norint užtikrinti sklandų sistemos darbą.

Kiekvienam siurbliui gamintojas suteikia 24 mėnesių garantiją, tačiau ji gali būti pratęsiama papildomai jei klientas to pageidauja.

Pasirinkus patikimą gamintoją, žinosite, jog prireikus atlikti remonto darbus savo garantija galėsite sėkmingai pasinaudoti.

 

Ar yra kompaktiškų šilumos siurblių?

Dauguma vartotojų įsirenginėjančių šilumos siurblį nenori, jog įrenginys užimtų daug vietos.

Jeigu nėra vietos katilinėje, arba iš viso nėra katilinės, tuomet rekomenduojame rinktis šilumos siurblius monoblokus.

Nors paprastai siurblys turintis daugiau funkcijų yra kiek didesnio dydžio, šiais laikais gamintojai prioritetą kelia kompaktiškiems dizainams kurie kartu puikiai deri tiek prie pastato interjero, tiek prie jo eksterjero.

      Šilumos siurblių galite rasti tinklapyje 

     Youtubo švarios energijos kanalas → https://www.youtube.com/@svarienergija1224

     info@svarienergija.lt arba telefonu +37061370333  surasime geriausią sprendimą būtent Jums!

— Sekite visas naujienas mūsų Facebook puslapyje → https://www.facebook.com/svarienergija/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *